Korekcja małżowin usznych

Korekcja małżowin usznych

Korekcja uszu

Zabieg korekcji uszu polega na zmniejszeniu kąta ustawienia małżowiny usznej w stosunku do czaszki. Cel operacji to ułożenie chrząstek małżowin usznych w sposób dający wygląd naturalnie przylegających uszu. Operacja może obejmować także zmniejszenie lub odtworzenie małżowiny.

Pierwsza konsultacja

Korekcja uszu to zabieg, przed którym należy przyjść na wstępną konsultację chirurgiczną określającą zakres operacji. Stanu miejscowego nie da się określić na podstawie opisu czy przesłanego zdjęcia. W czasie konsultacji macie Państwo możliwość rozmowy, podczas której chirurg plastyczny odniesie się do Państwa indywidualnego przypadku i Państwa oczekiwań. W czasie konsultacji dr Żukowska może odpowiedzieć także na nurtujące pytania w odniesieniu do konkretnej osoby i jej problemu. Przekazuje również niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem.

Korekcja uszu: przed zabiegiem

Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzają­cych krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem. Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji.

Zabieg korekcji małżowiny usznej

Na zabieg pacjent powinien przyjść bez makijażu, bez biżuterii, w swobodnym, niekrępujących ruchów ubraniu. Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które wchodzą w skład dokumentacji pacjenta. Korekcja małżowin usznych u dzieci poniżej 10 lat na ogół jest wykony­wana w znieczuleniu ogólnym. U osób powyżej 10 roku życia podawane jest znieczulenie miejscowe. Cięcia skórne wykonuje się na tylnej powierzchni ucha. Z cięcia za małżowiną chirurg plastyczny wycina nadmiar skóry, chrząstkę odpowiednio modeluje i mocuje we właściwym położeniu. Skórę zamyka się cienkim szwem, który zdejmuje się po około 10-14 dniach.

Po zabiegu

W dwa lub trzy dni po zabiegu przeprowadzana jest kontrola w klinice i zdjęty zostaje opatrunek. Szwy zdejmowane są w 10-14 dobie po zabiegu. Przez kilka tygodni należy chronić uszy przed urazami oraz przemarznięciem. Przez minimum 3 tygodnie wskazane jest noszenie opaski, co mana celu zabezpieczenie przed przypadkowym urazem uszu.

Możliwe powikłania

Sporadycznie po zabiegu mogą wystąpić powikłania takie jak: krwawienie, infekcja i powstanie blizny przerostowej.

Informacja końcowa

W celu omówienia życzeń i oczekiwań dotyczących wyglądu zapraszamy na konsultację, na której dr Żukowska odpowie na dodatkowe pytania.

Również po zabiegu należy koniecznie stawić się na konsultację, aby dr Żukowska oceniła, czy proces gojenia na pewno przebiega prawidłowo.

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.