Liposukcja laserowa – Lipoliza

Liposukcja laserowa – Lipoliza

Lipoliza laserowa, zwana także liposukcją laserową, stosuje się w celu wymodelowania sylwetki oraz usunięcia nagromadzonego tłuszczu w miejscach, które są oporne na stosowane diety i ćwiczenia. Zabieg lipolizy laserowej powstał jako alternatywa do liposukcji klasycznej. W lipolizie laserowej operuje się mniejsze obszary, przez co ulega dezintegracji do 500 ml tkanki tłuszczowej. Jest to doskonała metoda usuwania tkanki tłuszczowej dla dość szczupłych kobiet, które mają niewielkie rezerwuary tkanki tłuszczowej, których nie mogą pozbyć się w inny sposób.

Laser działa bardzo skutecznie, ale łagodnie, rozbija komórki tłuszczowe, a jednocześnie ujędrnia skórę nad obszarem lipolizy, co pozwala na precyzyjne modelowanie kształtu twarzy i sylwetki (lipoliza ramion czy brzucha pacjenta). Laser wyposażony jest w światłowód, który wprowadza wiązkę pod powierzchnię skóry.

Celem zabiegu, oprócz pozbycia się tkanki tłuszczowej, jest również obkurczenie skóry, co szczególnie istotne jest w okolicach twarzy i szyi. Ujędrnienie i obkurczenie skóry twarzy daje dzięki temu efekt liftingujący.

Liposukcja może dotyczyć: ramion, talii, pleców, bioder, pośladków, ud oraz być związana z usuwaniem ginekomastii rzekomej u mężczyzn.

ZNIECZULENIE

Obszar przeznaczony do lipolizy przed zabiegiem znieczula się miejscowo.

ZABIEG

Lipolizę wykonuje się, wprowadzając poprzez drobne nacięcia skóry końcówkę lasera, za pomocą której chirurg usuwa komórki tłuszczowe. Płynny tłuszcz z rozbitej tkanki tłuszczowej odsysa się, bądź pozostawia do wchłonięcia. Wydalenie z organizmu poprzez układ limfatyczny rozpuszczonego tłuszczu odbywa się w okresie 3-6 miesięcy po zabiegu. Pełne efekty lipolizy są widoczne po około miesiącu od dnia zabiegu.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Zabieg wraz ze znieczuleniem trwa od 1 do 2 godzin.
Pacjent nie wymaga hospitalizacji i po 2-3 dniach może wrócić do swojego trybu życia oraz pracy.

PO ZABIEGU LIPOLIZY

Po zabiegu zakłada się kilkudniowy opatrunek uciskowy. Po zabiegu liposukcji laserowej należy nosić ubranie uciskowe i po 7 dniach wykonać serię masaży – drenaż limfatyczny, aby zmniejszyć wystąpienie opuchlizny, siniaków oraz by zapobiec powstaniu nierównośc

ZALETY

· Szybkość przeprowadzenia lipolizy
· Modelowanie sylwetki
· Zmniejszenie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym skutecznym ujędrnianiu skóry nad obszarem lipolizy, co daje efekt liftingu
· Zabieg delikatny, w znieczuleniu miejscowym, mała inwazyjność zabiegu
· Lipoliza obarczona jest minimalnym ryzykiem powikłań
· krótki czas rekonwalescencji

WSKAZANIA

· likwidacja lokalnych poduszek tłuszczu na biodrach, brzuchu, nogach, itp.
· ujędrnianie skóry
· rozstępy
· u mężczyzn: ginekomastia rzekoma

PRZECIWWSKAZANIA:

· choroby nerek
· choroby wątroby
· choroby serca
· zaburzenia krzepnięcia krwi
· cukrzyca
· choroby skóry

OBSZARY WYKONYWANIA LIPOSUKCJI

· ramiona
· brzuch
· talia
· plecy
· biodra
· pośladki
· uda
· kolana
· usuwanie ginekomastii u mężczyzn

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.