Podniesienie piersi

Podniesienie piersi

Zabieg podniesienia piersi mana celu przemieszczenie brodawki i otoczki do góry, dzięki czemu nadaje się piersi bardziej zwarty wygląd. Operacja pozwala również na polepszenie wyglądu piersi, które uległy zmianie w wyniku urodzenia dzieci i karmienia piersią. Podniesienie piersi można w wybranych przypadkach przeprowadzić z jednoczesną implantacją protez piersiowych.

Pierwsza konsultacja

Operacje plastyczne piersi wymagają wstępnej konsultacji, na której chirurg plastyk pozna oczekiwania pacjentki. W czasie konsultacji macie Państwo możliwość rozmowy, podczas której chirurg plastyczny odniesie się do Państwa indywidualnego przypadku i Państwa oczekiwań. W czasie konsultacji dr Żukowska może odpowiedzieć także na nurtujące pytania w odniesieniu do konkretnej osoby i jej problemu. Przekazuje także niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem.

Podnoszenie piersi: przed zabiegiem

Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzają­cych krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem. Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran,co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji. Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

Zabieg podnoszenia biustu

Podnoszenie biustu przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu ogólnym. Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które wchodzą w skład dokumentacji pacjenta. Operacja polega na wykonaniu cięć skórnych wokół otoczki lub cięć skórnych wokół otoczki oraz cięcia pionowego lub cięć skórnych wokół otoczki, cięcia pionowego i cięcia w fałdzie podpiersiowym. Po zszyciu ran pooperacyjnych wewnątrz szwami wchłanialnymi oraz szwami skórnymi zostaje założony opatrunek.

Po zabiegu

Operacja plastyczna biustu wymaga jednodniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Pacjentka wychodzi do domu następnego dnia po operacji po wykonaniu opatrunku. Szwy zdejmuje się w 10-14 dobie po zabiegu.

Po operacji mogą występować opuchnięcie i zasinienia, które z czasem znikają. Przez okres 2-3 tygodni pacjentka nie powinna angażować się z zajęcia wymagające wysiłku fizycznego, zwłaszcza podnoszenia ramion. Przez 4-6 tygodni po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza formującego kształt piersi.

Do pracy można powrócić po 1-2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna.

Możliwe powikłania

Powikłania i złe wyniki zdarzają się rzadko. Najczęściej spotykane to krwiak, infekcja, zropienie rany itp. Wybór doświadczonego specjalisty oraz pozostawanie pacjentki pod ścisłą kontrolą lekarza powoduje, że komplikacje występują rzadko i zazwyczaj są niewielkie.

Informacja końcowa

W celu omówienia życzeń i oczekiwań dotyczących wyglądu zapraszamy na konsultację, na której dr Żukowska odpowie na dodatkowe pytania.

Również po zabiegu należy koniecznie stawić się na konsultację, aby dr Żukowska oceniła, czy proces gojenia na pewno przebiega prawidłowo.

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.