Implantacja / Powiększanie piersi

Implantacja / Powiększanie piersi

Mammoplastyka – Augmentacja

Zabieg powiększania piersi ma na celu zwiększenie rozmiaru małych piersi lub ich równoczesne powiększenie i podniesienie. Operacja pozwala również na polepszenie wyglądu piersi, które uległy zmianie w wyniku urodzenia dzieci i karmienia piersią.

Pierwsza konsultacja

Operacja plastyczna biustu wymaga wstępnej konsultacji, na której chirurg plastyk wspólnie z pacjentką określi i ustali optymalną wielkość miseczki i rodzaj wkładki. W czasie konsultacji macie Państwo możliwość rozmowy, podczas której chirurg plastyczny odniesie się do Państwa indywidualnego przypadku i Państwa oczekiwań. W czasie konsultacji dr Żukowska może odpowiedzieć także na nurtujące pytania w odniesieniu do konkretnej osoby i jej problemu. Przekazuje także niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem.

Powiększanie biustu: przed zabiegiem

Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzają­cych krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem. Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji. Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

Zabieg powiększania biustu

Powiększanie biustu przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu ogólnym. Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które wchodzą w skład dokumentacji pacjenta. Zabieg polega na wykonaniu cięć skórnych o długości 3-4 cm w fałdzie podpiersiowym. Przy małym rozmiarze protez i dużej otoczce możliwe jest cięcie okołootoczkowe. Technikę operacji chirurg plastyczny ustala wspólnie z pacjentką, biorąc pod uwagę jej budowę anatomiczną oraz indywidualne oczekiwania. Pod mięśniem piersiowym umieszcza się wkładki o kształcie okrągłym lub anatomicznym wypełnione żelem silikonowym oraz dren. Ranę wewnątrz zszywa się szwami wchłanialnymi  oraz zakłada szew niewchłanialny na skórę.

Po zabiegu

Operacja plastyczna biustu wymaga jednodniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Pacjentka wychodzi do domu następnego dnia po operacji po wyjęciu drenów i zmianie opatrunku. Szwy zdejmuje się w 10-14 dobie po zabiegu.

Po operacji mogą występować opuchnięcie i zasinienia, które z czasem znikają. Przez okres 2-3 tygodni pacjentka nie powinna angażować się z zajęcia wymagające wysiłku fizycznego, zwłaszcza podnoszenia ramion. Przez 4-6 tygodni po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza formującego kształt piersi.

Do pracy można powrócić po 1-2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna.

Możliwe powikłania

Powikłania i złe wyniki zdarzają się rzadko. Najczęściej spotykane to: powikłania wczesne, takie jak krwiak, infekcja, zropienie rany oraz powikłania późne, tj.powstanie wokół protezy torebki włóknistej powodującej stwardnienie piersi i asymetrię.

Wybór doświadczonego specjalisty oraz pozostawanie pacjenta pod ścisłą kontrolą lekarza powoduje, że komplikacje występują rzadko i zazwyczaj są niewielkie.

Informacja końcowa

W celu omówienia życzeń i oczekiwań dotyczących wyglądu zapraszamy na konsultację, na której dr Żukowska odpowie na dodatkowe pytania.

Również po zabiegu należy koniecznie stawić się na konsultację, aby dr Żukowska oceniła, czy proces gojenia na pewno przebiega prawidłowo.

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.