Przepukliny

Przepukliny

Operacje plastyczne przepuklin obejmują następujące ich rodzaje:

  • przepukliny pępkowe
  • przepukliny kresy białej (przedniej powierzchni brzucha)
  • przepukliny pachwinowe

Pierwsza konsultacja

Operacja przepukliny wymaga wstępnej konsultacji chirurga plastyka. W czasie konsultacji macie Państwo możliwość rozmowy, podczas której chirurg plastyczny odniesie się do Państwa indywidualnego przypadku i Państwa oczekiwań. W czasie konsultacji dr Żukowska może odpowiedzieć także na nurtujące pytania w odniesieniu do konkretnej osoby i jej problemu. Przekazuje także niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem.

Operacja przepukliny: przed zabiegiem

Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzają­cych krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem. Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji. Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

Zabieg usunięcia przepukliny

Operacje przepuklin przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które wchodzą w skład dokumentacji pacjenta. W zależności od rodzaju przepukliny chirurg plastyczny podejmuje odpowiednie cięcia w celu jej usunięcia. Po zszyciu ran pooperacyjnych szwami wchłanialnymi, zostaje założony opatrunek.

Po zabiegu

Po zabiegu przepukliny może być wskazany jednodniowy pobyt szpitalny pod opieką pielęgniarki. Szwy zdejmuje się w 7-10 dobie po zabiegu. Przez 3 miesiące po operacji zalecane jest unikanie wysiłku, szczególnie podnoszenia 5 kg. Powrót do pracy jest możliwy po ok. 1-2 tygodniach.

Możliwe powikłania

Powikłania i złe wyniki po zabiegach występują niezwykle rzadko obejmując wystąpienie krwiaka lub infekcji. Powikłania te mogą spowodować przedłużone gojenie. Powikłaniom można zapobiegać pozostając pod ścisłą kontrolą lekarza oraz stosując odpowiednie leki i zabiegi zgodnie z jego zaleceniami.

Informacja końcowa

W celu omówienia życzeń i oczekiwań dotyczących wyglądu zapraszamy na konsultację, na której dr Żukowska odpowie na dodatkowe pytania.

Również po zabiegu należy koniecznie stawić się na konsultację, aby dr Żukowska oceniła, czy proces gojenia na pewno przebiega prawidłowo.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.