Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek

Celem zabiegu jest wypełnienie (wygładzenie) głębokich zmarszczek, defektów (blizn), jak również uwypuklenie ust itp.powstałych w wyniku starzenia się skóry i jej mniejszej elastyczności. Zmarszczki dzielimy na mimiczne (spowodowane pracą mięśni), starcze (niezależne od ruchu mięśni, np. nosowo-wargowe) i mieszane. Zmarszczki mimiczne w najskuteczniejszy sposób mogą być usunięte lub wygładzone za pomocą Botoxu. Zmarszczki starcze mogą być korygowane przy pomocy wypełniaczy (mniej lub bardziej trwałych np. preparaty zawierające kwas hialuronowy, kwas polimlekowy lub też własny tłuszcz).

Pierwsza konsultacja

W czasie pierwszej konsultacji lekarz odniesie się do Państwa indywidualnego przypadku i Państwa oczekiwań. W czasie konsultacji chirurg plastyczny może odpowiedzieć na nurtujące pytania w odniesieniu do konkretnej osoby i jej problemu. Przekazuje również niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem.

Zabieg korekcji zmarszczek

Rodzaj preparatu chirurg plastyk dobiera indywidualnie do potrzeb pacjenta. Podstawowe dwa rodzaje to preparaty krótkoterminowe (utrzymujące działanie przez okres 6-10 miesięcy) oraz preparaty długoterminowe, podawane na stałe. Botox jest wstrzykiwany w najbardziej wyraźne zmarszczki mimiczne, są to zazwyczaj pionowe zmarszczki między brwiami, poziome na czole, kurze łapki i zmarszczki w obrębie powiek dolnych, górnej i dolnej wargi, oraz szyi. Botox i wypełniacze zawierające kwas hialuronowy stosuje się bez znieczulenia lub w znieczuleniu powierzchniowym,natomiast zastosowanie własnego tłuszczu do wypełnienia zmarszczek i fałdów wymaga indywidualnego omówienia z chirurgiem plastykiem.

Po zabiegu

Rezultat korekcji wypełniaczami oraz Botoxem daje efekt czasowy. W zależności od potrzeby i życzenia pacjenta, a także rodzaju podanego preparatu oraz okolicy poddanej zabiegowi, zabieg można powtarzać. Po zabiegu w miejscu podania preparatu przez kilka dni może utrzymywać się zaczerwienienie, lekki obrzęk lub niewielka asymetria.

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.