Zabiegi i operacje plastyczne piersi

Od dawna biust uważany jest za symbol kobiecości. Jędrne i uniesione piersi sprawiają, że kobieta czuje się atrakcyjna, a przekonanie to potęguje kreowany w mediach wizerunek. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się na powiększenie biustu, trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że atrakcyjny biust dla wielu pań nie odnosi się tyle do rozmiaru, co do samego jego kształtu. Dlatego operacje plastyczne piersi to nie tylko ich powiększanie, ale również ujędrnianie, podnoszenie czy symetryzacja.

Dlaczego decydujemy się na zabieg?

Kształt biustu, tak samo jak wszystkich innych części naszego ciała, zależy od wielu czynników i w każdym przypadku jest inny. Nie każda z nas ma naturalnie jędrny i uniesiony biust w miseczce B. Może on być mniejszy lub większy, bardziej lub mniej obwisły oraz niesymetryczny. Operacje plastyczne piersi umożliwiają ich proste skorygowanie tak, by przybrały pożądany kształt.

Upływający czas i naturalne starzenie się organizmu, zmiany hormonalne, wahania wagi, ciąża czy po prostu czynniki genetyczne – wszystkie te aspekty mogą mieć wpływ na to, jak wygląda nasz biust. Operacje implantacji, symetryzacji, podniesienia, redukcji czy wciągniętych brodawek mogą sprawić, że piersi będą prezentowały się znacznie bardziej atrakcyjnie.

Operacje biustu nie zawsze mają podłoże psychologiczne. Zdarza się również, że przychodzą do nas kobiety, którym duży biust utrudnia codzienne funkcjonowanie i powoduje problemy zdrowotne. Zabiegi pomniejszania wykonuje się zatem nie tylko w przypadku, gdy piersi opadają w nieestetyczny sposób, ale także wtedy, gdy ich rozmiar i ciężar powoduje bóle kręgosłupa oraz deformacje pleców i barków.

Zabiegi plastyczne nie tylko dla kobiet

Zabiegi plastyczne piersi mężczyzn to problem, o którym mówi się zdecydowanie rzadziej. Warto jednak wiedzieć, że panowie również przejmują się swoim wyglądem. Duże, widoczne męskie piersi nie zawsze są wynikiem zaniedbania czy nadwagi. Z problemem powiększonych gruczołów zmaga się prawie 40% mężczyzn i często przyczyny leżą w problemach hormonalnych. W naszej placówce wykonujemy zatem także zabiegi ginekomastii obu- i dwustronnej oraz lipolizy męskiej.

Umów się na wizytę

Inne usługi: