Redukcja i podniesienie piersi

Redukcja i podniesienie piersi

Redukcja piersi – Mammoplastyka

Celem zabiegu jest zmniejszenie dużych, obwisłych lub opadniętych piersi oraz przeniesienie brodawki wraz z otoczką, co nadaje piersi atrakcyjny wygląd. Operacja plastyczna zmniejszenia biustu pozwala na wyeliminowanie problemów wynikających z ciężaru dużych piersi, tj. bólów kręgosłupa, deformacji pleców i barków, wysypek skórnych pod piersiami,odparzeń.

Pierwsza konsultacja

Operacja plastyczna biustu wymaga wstępnej konsultacji, na której chirurg plastyczny pozna oczekiwania pacjentki. W czasie konsultacji macie Państwo możliwość rozmowy, podczas której chirurg plastyczny odniesie się do Państwa indywidualnego przypadku i Państwa oczekiwań. W czasie konsultacji dr Żukowska może odpowiedzieć także na nurtujące pytania w odniesieniu do konkretnej osoby i jej problemu. Przekazuje również niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane z zabiegiem.

Zmniejszanie biustu: przed zabiegiem

Zaleca się odstawienie preparatów rozrzedzają­cych krew (np. Aspiryna, Polopiryna, Acard itp.) na tydzień przed zabiegiem. Sugerowane jest także niespożywanie alkoholu i niepalenie papierosów. Działania takie mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia powikłań takich jak krwawienie, infekcje, przedłużone gojenie ran, co w rezultacie może przełożyć się na niespełnienie Państwa oczekiwań w stosunku do efektu końcowego operacji. Wskazane jest przyjmowanie witaminy C.

Zabieg zmniejszania piersi

Zmniejszanie biustu przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym. Przed i po zabiegu chirurg plastyczny wykonuje zdjęcia stanu miejscowego, które wchodzą w skład dokumentacji pacjenta. Cięcie przebiega wokół otoczki, pionowo do fałdu podpiersiowego oraz w fałdzie podpiersiowym. Podczas zabiegu zostaje usunięty nadmiar tkanki piersi i skóry, brodawki i otoczki zostają przesunięte, a pozostała tkanka piersi zostaje na nowo uformowana. Po zszyciu ran pooperacyjnych wewnątrz szwami wchłanialnymi oraz skórnymi zostaje założony opatrunek.

Po zabiegu

Operacja plastyczna biustu wymaga jednodniowego pobytu w szpitalu, pod opieką pielęgniarki. Pacjentka wychodzi do domu następnego dnia po operacji. Szwy zdejmuje się w 10-14 dobie po zabiegu.

Po operacji mogą występować opuchnięcie i zasinienia, które z czasem znikają. Możliwa jest również czasowa utrata czucia brodawek i skóry. Przez okres 2-3 tygodni pacjentka nie powinna angażować się z zajęcia wymagające wysiłku fizycznego, zwłaszcza podnoszenia ramion. Przez 4-6 tygodni po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza formującego kształt piersi.

Do pracy można powrócić po około 2 tygodniach, jeśli nie jest to praca fizyczna.

Możliwe powikłania

Najczęściej spotykane to powikłania infekcyjne, które powodują wydłużenie czasu gojenia, jednak zasadniczo wpływają na zmianę wyników operacji. Wybór doświadczonego specjalisty oraz pozostawanie pacjenta pod ścisłą kontrolą lekarza powoduje, że komplikacje występują rzadko i zazwyczaj są niewielkie.

Informacja końcowa

W celu omówienia życzeń i oczekiwań dotyczących wyglądu zapraszamyna konsultację, na której dr Żukowska odpowie na dodatkowe pytania.

Również po zabiegu należy koniecznie stawić się na konsultację, aby dr Żukowska oceniła, czy proces gojenia na pewno przebiega prawidłowo.

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.